Ochrona teletechniczna

Ochrona teletechniczna jest związana z wdrożeniem w danym obiekcie szeregu zabezpieczeń, które zapobiegną niepożądanym zdarzeniom (pożary, zalanie, włamania, kradzieże, dewastacja mienia). W tym przypadku możemy wybierać wśród kilku ciekawych rozwiązań, jakie zapewniają skuteczne działanie. Na jaką ochronę teletechniczną postawić? Czym cechują się dane urządzenia? Jakie mają zalety? 

Telewizja dozorowana 

Telewizja dozorowana (CCTV) jest systemem, jaki opiera się na śledzeniu zdarzeń zarejestrowanych przez jedną lub kilka kamer. Odpowiednio zaprojektowany rozkład kamer pozwala zapewnić bezpieczeństwo i zaoszczędzić czas. Plusami takiego systemu są: 

  • Identyfikacja złodzieja, 
  • Zmniejszenie ryzyka kradzieży w firmie, 
  • Ochrona osób oraz mienia, 
  • Zachowanie bezpieczeństwa w domu, w firmach i innych miejscach, 
  • Kontrolowanie dostępu do budynku, 
  • Integracja z innymi przydatnymi systemami.  

Kontrola dostępu 

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest kontrola dostępu (SKD). Wykorzystywana jest zazwyczaj w dużych obiektach, lecz także do ochrony pojedynczych miejsc, tj. magazyny i serwerownie. Korzyści płynące z wdrożenia kontroli dostępu są następujące; szybka identyfikacja osób i zdarzeń, ochrona mienia i danych, monitorowanie otoczenie, większy komfort użytkowania i integracja z innymi systemami bezpieczeństwa.   

Systemy sygnalizacji włamania i napadu 

SSWIN pozwala zabezpieczyć budynek przed włamaniami i napadami. Działa na tej zasadzie, że wykrywa niepożądane osoby i przekazuje uzyskane informacje do ochrony obiektu. Nie zapominajmy o tym, że każdy z systemów jest dopasowany do preferencji użytkowników. Bez problemu dopasujemy je do warunków, jakie panują w firmie lub w domu, tak aby z łatwością ograniczyć powstawanie alarmów fałszywych. SSWIN na szeroką skalę są spotykane też w niewielkich obiektach – małych sklepach osiedlowych, czy też hurtowniach.  

Ochrona teletechniczna w budynku ma za zadanie zapobiegać przykrym wydarzeniom, które prowadzą do ogromnych strat finansowych. Postawić możemy na systemy sygnalizacji włamania i napadu, kontrolę dostępu lub telewizję dozorowaną.